راهنمای سرمایه گذاران

راهنمای سرمایه گذاران چگونه در موفقیت سرمایه گذاری نقش دارد؟

[su_service title=”مدت زمان مطالعه مقاله راهنمای سرمایه گذاران : ۱۰ دقیقه” icon=”icon: clock-o” icon_color=”#29bbad” size=”26″]


در حال حاضر بیشتر افراد به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و بهترین راهکار برای اینکه تورم بالا در زندگی شما تأثیر زیادی نگذارد این است که وجوه مالی خود را به سرمایه‌های مختلف مانند مسکن و یا انواع ارزهای دیگر مانند ارزهای دیجیتالی، سکه، طلا، بورس و روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری تبدیل نمایید. برای اینکه بتوانید سرمایه‌گذار خوبی باشید باید بتوانید ثروت خود را به‌درستی مدیریت نمایید. یکی از سرمایه‌گذاری‌هاییکه این روزها تقریباً در حال پررنگ شدن است، سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکارهای نوپا است. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید این مقاله راهنمای سرمایه گذاران است. با ما همراه باشید تا بیشتر با راهنمای سرمایه‌گذاری آشنا شوید.

 

[su_box title=”فهرست مطالب” style=”bubbles” box_color=”#d8d7d7″ title_color=”#4444444″ radius=”2″]

[su_list icon=”icon: caret-left” icon_color=”#29bbad” indent=”4″]

[/su_list]

[/su_box]

 

 

[su_service title=”مقدمه” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

در حال حاضر بیشتر افراد به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و بهترین راهکار برای اینکه تورم بالا در زندگی شما تأثیر زیادی نگذارد این است که وجوه مالی خود را به سرمایه‌های مختلف مانند مسکن و یا انواع ارزهای دیگر مانند ارزهای دیجیتالی، سکه، طلا، بورس و روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری تبدیل نمایید. برای اینکه بتوانید سرمایه‌گذار خوبی باشید باید بتوانید ثروت خود را به‌درستی مدیریت نمایید. یکی از سرمایه‌گذاری‌هاییکه این روزها تقریباً در حال پررنگ شدن است، سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکارهای نوپا است. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید این مقاله راهنمای سرمایه گذاران است. با ما همراه باشید تا بیشتر با راهنمای سرمایه‌گذاری آشنا شوید.

 

[su_service title=”با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوید” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

ایران کشوری است که نوسانات اقتصادی زیادی دارد، به همین دلیل هرروز شاهد نرخ بالای تورم هستیم و از طرف دیگر بالا بودن شاخص قیمت‌ها باعث شده است که افراد بیشتر به سمت سرمایه‌گذاری تمایل نشان دهند. اما قبل از اینکه در موج ایجادشده برای سرمایه‌گذاری قرار بگیرید بهتر است با فاکتورهای موجود در این زمینه که شامل تناسب میان پول با حجم سرمایه‌گذاری، نقد شوندگی، میزان بازدهی، درجه ریسک گریزی و افق سرمایه‌گذاری است. یکی از قسمت‌های مهم راهنمای جامع سرمایه گذاری این است که با روش‌های سرمایه‌گذاری موجود آشنا شوند. در ادامه به بررسی این روش‌ها پرداخته‌ایم.

 

 

[su_service title=”سرمایه‌گذاری در بانک” icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#29bbad” size=”24″]

 

یکی از روش‌هایی که از گذشته تا به امروز در ایران طرفداران زیادی دارد سرمایه‌گذاری در بانک است. به عنوان راهنمای سرمایه گذاران باید گفت که این روش سرمایه‌گذاری به این صورت است که یک مبلغی را در بانک قرار می‌دهید و سپس هرماه یک مقدار سود به فرد پرداخت می‌شود. سرمایه‌گذاری در بانک جزو کم ریسک ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است. البته در چند سال اخیر مؤسسات قرض‌الحسنه‌ای در سطح کشور فعالیت داشتند که اکثراً برای جذب سرمایه‌گذاری بالا سودهای بالایی به افراد می‌دادند و بعد از مدتی برای سروسامان دادن به اوضاع اقتصادی کشور این مؤسسات جمع شدند و برخی از افراد که در آنها حساب داشتند متضرر شدند.

سرمایه‌گذاری در بانک به دو صورت سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و سرمایه‌گذاری بلندمدت است. در سپرده گذاری‌های کوتاه‌مدت معمولاً سود کمتر به فرد تعلق می‌گیرد و فرد می‌تواند هرزمانی که می‌خواهد مبلغ را از حساب برداشت کند. این در حالی است که سپرده‌گذاری بلندمدت دقیقاً در نقطه مقابل قرار دارد به این صورت که فرد اجازه برداشت پول را زودتر از موعد ندارد اما در عوض می‌توان سود بیشتری را دریافت نماید. پس اگر نیازمند این هستید که هرماه سود بالایی از بانک بگیرید و به بانک بیش از سرمایه‌گذاری‌های دیگر اطمینان دارید بهترین انتخاب این است که سرمایه‌گذاری بلندمدت را انتخاب نمایید.

 

[su_service title=”سرمایه‌گذاری در مسکن” icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#29bbad” size=”24″]

سرمایه‌گذاری در مسکن

یکی دیگر از روش های سرمایه‌گذاری‌های شناخته‌شده در ایران روش سرمایه گذاری در مسکن است. این سرمایه‌گذاری در سال‌های گذشته دچار فراز و نشیب‌های زیادی بوده است. جالب است بدانید بیشتر افراد به این روش سرمایه‌گذاری بیش از روش‌های دیگر اطمینان دارند زیرا سرمایه آنها همیشه حفظ می‌شود و در صورت بالا رفتن قیمت‌ها ارزش واقعی مسکن نیز افزایش می‌یابد. یکی از مزیت‌های این سرمایه‌گذاری این است که مسکن به‌عنوان یک کالای مصرفی است و فرد نیازی به نگرانی برای از بین رفتن سرمایه ندارد.

البته به عنوان راهنمای سرمایه گذاران باید در نظر داشت که در چند ماه اخیر زمزمه‌هایی از مالیات‌های سنگین برای افرادی که چند مسکن دارند به گوش می‌رسد که توصیه می‌شود قبل از ورود به این روش سرمایه‌گذاری به آن دقت نمایید. بیشتر کارشناسان معتقدند این روش سرمایه‌گذاری دارای ویژگی‌های زیر است:

  • در این روش سرمایه‌گذاری ثبات سرمایه وجود دارد به همین دلیل افراد بیشتری به آن اطمینان دارند.
  • ریسک در روش سرمایه‌گذاری مسکن بسیار پایین است به همین علت این روش سرمایه‌گذاری به افرادی که ریسک‌پذیری پایینی دارند پیشنهاد می‌شود.
  • می‌توان به سرمایه‌گذاری مسکن به چشم سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کرد.
  • یکی از مزیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در مسکن این است که افراد می‌توانند از طریق آن یک جریان اقتصادی ثابت داشته باشند.

 

[su_service title=”سرمایه‌گذاری در بازار ارز” icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#29bbad” size=”24″]

 

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در ارز است. در این روش از سرمایه‌گذاری به دلیل نوسانات موجود، بازار نسبتاً خوبی وجود دارد اما دارای نوسانات زیادی است. بهتر است بدانید بازاری که نوسانات زیاد دارد ریسک کردن در آن نیز زیاد می‌شود. نکته‌ای که در این بازار وجود دارد این است که باید بعد از خرید ارز بلافاصله بعد از بالا رفتن قیمت آن را بفروشید زیرا در این بازار از انبار کردن و انباشته کردن ارز سود آن‌چنانی نصیب شما نمی‌شود. در حال حاضر در ایران سرمایه‌گذاری در بازار ارز یکی از پررونق‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است اما باید بدانید که این سرمایه‌گذاری به دلیل ناپایداری نمی‌تواند سرمایه‌گذاری بلندمدت خوبی باشد. این نکته را بدانید در زمان ورود به این بازار سرمایه‌گذاری شاید راهکار و ابزارهای مختلفی پیشنهاد شود اما باید بدانید هیچ‌ یک از این روش‌ها روش‌های اصولی و دقیقی نیستند.

 

 

[su_service title=”سرمایه‌گذاری طلا” icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#29bbad” size=”24″]

سرمایه‌گذاری طلا

طلا از روش‌های سرمایه‌گذاری‌ است که در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد. این روش سرمایه‌گذاری در دسته سرمایه‌گذاری‌های امن قرار دارد زیرا این روش می‌تواند در زمان‌هایی که اقتصاد دچار بحران می‌شود به کمک افراد برسد و هیچ محدودیتی برای خرید و یا فروش ندارد. یکی دیگر  از مواردی که در روش سرمایه‌گذاری طلا و به عنوان راهنمای سرمایه گذاران وجود دارد سرمایه‌گذاری در بازار سکه است. در چند سال اخیر به دلیل رونق این بازار می‌توان به آن به دید یک بازار سرمایه‌گذاری پرسود نگریست.

[su_service title=”سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه” icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#29bbad” size=”24″]

 

بازار سرمایه یک بازار بسیار وسیع در سرمایه‌گذاری است که هر فرد می‌تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود بهترین روش آن را انتخاب نماید. از رایج‌ترین آن‌ها برای راهنمای سرمایه گذاران می‌توان به سهام، صکوک، اوراق مشارکت، اوراق تسهیلات مسکن، قرارداد آتی و قراردادهای اختیار معامله اشاره کرد. در حال حاضر با توجه به رونق یافتن این بازار بیشتر شرکت‌های معتبر سهام شرکت خود را به‌ عنوان بورس اوراق بهادار عرضه می‌کنند.

[su_service title=”سخن پایانی” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

اصلی‌ترین بخش در راهنمای سرمایه‌ گذاران این است که افراد با روش‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوند. از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به سرمایه‌گذاری در بازار مسکن، بانک، ارز، طلا، سکه و بورس اشاره کرد. بهتر است قبل از ورود به هریک از این بازارهای سرمایه‌گذاری شناخت کامل و کافی در این زمینه پیدا نمایید زیرا برخی از بازارهای سرمایه‌گذاری مانند بازار ارز دارای ریسک بالا و در برخی از موارد در سرمایه‌گذاری بانکی، دارای محدودیت‌هایی برای برداشت است. سایت های ملک آموزش های متععدی را برای شما در خضوض سرمایه گذاری گردآوری کرده اند تا آگاهی شما در این خصوص افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.