راهنمای جامع سرمایه گذاری

روش‌ های افزایش درآمد در راهنمای جامع سرمایه گذاری

[su_service title=”مدت زمان مطالعه مقاله راهنمای جامع سرمایه گذاری: ۹ دقیقه” icon=”icon: clock-o” icon_color=”#29bbad” size=”26″]


سرمایه گذاری از روش‌های مناسب برای کسب درآمد است ولی متاسفانه در دوران مدرسه و دانشگاه آموزش‌های لازم و کافی برای فراگیری آن ارائه نشده است. این موضوع سبب شده تا حال بسیاری از افراد کورکورانه و عجولانه راهی برای سرمایه گذاری پیدا کنند و پس از مدتی فعالیت با ضرر مالی بسیار از این روش پول ساز دست بکشند. در سال‌های اخیر روش‌های مختلف سرمایه گذاری بسیار بیشتر از سال‌های پیش مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری از افراد از این طریق به سود و درآمد بالا رسیده‌اند و اما از طرفی افرادی با انتخاب‌ نادرست و غیرمنطقی بخش زیادی از سرمایه خود را از دست داده اند. از این رو توصیه می‌شود تا همواره راهنمای جامع سرمایه گذاری برای خود داشته باشید تا با استفاده از تجربیات آن‌ها عملکردی درست و حساب شده داشته باشید.

[su_box title=”فهرست مطالب” style=”bubbles” box_color=”#d8d7d7″ title_color=”#4444444″ radius=”2″]

[su_list icon=”icon: caret-left” icon_color=”#29bbad” indent=”4″]

[/su_list]

[/su_box]

 

[su_service title=”مقدمه” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

سرمایه گذاری از روش‌های مناسب برای کسب درآمد است ولی متاسفانه در دوران مدرسه و دانشگاه آموزش‌های لازم و کافی برای فراگیری آن ارائه نشده است. این موضوع سبب شده تا حال بسیاری از افراد کورکورانه و عجولانه راهی برای سرمایه گذاری پیدا کنند و پس از مدتی فعالیت با ضرر مالی بسیار از این روش پول ساز دست بکشند. در سال‌های اخیر روش‌های مختلف سرمایه گذاری بسیار بیشتر از سال‌های پیش مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری از افراد از این طریق به سود و درآمد بالا رسیده‌اند و اما از طرفی افرادی با انتخاب‌ نادرست و غیرمنطقی بخش زیادی از سرمایه خود را از دست داده اند. از این رو توصیه می‌شود تا همواره راهنمای جامع سرمایه گذاری برای خود داشته باشید تا با استفاده از تجربیات آن‌ها عملکردی درست و حساب شده داشته باشید.

 

با توجه به افزایش قیمت کالا، با داشتن حقوق ثابت فقط نیاز‌های زندگی تامین می‌شود و هیچ سرمایه و پس اندازی نمی‌توان کنار گذاشت. اما داشتن شغل دوم دردسر و مشکلات خودش را دارد و نمی‌توان با یک تصمیم عجولانه کاری برای خود دست و پا کرد. علاوه بر آن برای داشتن شغل دوم تخصص و مهارت‌های جدیدی را باید فرا گرفت که این موضوع نیز یکی دیگر از دلایلی است که افراد را از داشتن شغل دوم پشیمان می‌کند. اما اگر سرمایه گذاری را به عنوان یک شغل معرفی کنیم که درآمد زیادی به همراه دارد می‌توان گفت که برای فعالیت در این شغل نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارید؛ و فقط با استفاده از تجربیات دیگران می‌توانید به درآمد قابل قبولی برسید ولی پیش از آن باید راهنمای جامع سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید.

 

[su_service title=”برای یک سرمایه گذاری موفق باید چه گام‌هایی برداشت؟” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

سرمایه گذاری موفق

قبل از سرمایه گذاری باید سه خصوصیت اخلاقی را در خود رشد دهید. اول آن که باید صبور باشید و با توجه به حرف مردم و احساسات خود قدم برندارید و با چشم باز حرکت کنید. دوم آن که باید آینده‌نگر باشید و سود‌های آنی و لحظه‌ای برای شما چشمگیر نباشید. سوم آن که سرمایه گذاری بیش از پیش نیازمند تجربه و دانش است و اگر راهنمای جامع سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید، احتمال موفقیت افزایش پیدا می‌کند. هنگامی که به این سه خصوصیت اخلاقی یعنی صبر و حوصله، آینده نگری و تجربه و دانش کافی رسیدید، موقع آن است که گام‌های خود را برای رسیدن به سرمایه زیاد محکم بردارید. در ادامه مقاله های‌ملک این گام‌ها را به طور کامل شرح می‌دهیم.

 

[su_service title=”در گام اول باید گزینه‌های سرمایه گذاری در ایران بشناسید” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

سرمایه گذاری در ایران

اگر بخواهیم موارد سرمایه گذاری در ایران را دسته بندی کنیم، می‌توان آن را به دو دسته کم ریسک و پر ریسک دسته بندی کرد. به طور کلی هر چه میزان ریسک افزایش یابد احتمال سود نیز بیشتر می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود تا بسیاری از افراد گزینه‌های پر ریسک را انتخاب کنند. اما از طرفی باید گفت که موارد پر ریسک یک مشکل بزرگ دارد و آن هم تضمین نبودن بازگشت سرمایه است و معمولا افراد در طول دوره‌ی سرمایه گذاری خود مدام دچار استرس هستند و به دلیل نداشتن آرامش کافی، کار‌های دیگر آن‌ها نیز مختل می‌شود. از این رو بهتر است که روشی را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد که میزان سود و ریسک آن در تعادل با یکدیگر باشند.

از سرمایه گذاری‌های کم ریسک می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

[su_list icon=”icon: check” icon_color=”#29bbad”]

  • بانک
  • اوراق کم ریسک
  • بیمه
  • صندوق‌های سرمایه گذاری

[/su_list]

 

در این موارد افراد ریسک کمی را می‌پذیرند و بازگشت سرمایه‌ی آن‌ها به همراه سود کاملا تضمین شده است. اما می‌توان گفت که در این موارد سود ناچیزی به دست می‌آورید و روش مناسبی برای مقابه با تورم نیست.

در مقابل این دسته، دسته‌ی دیگری وجود دارد که سرمایه گذاری در آن‌ها ریسک بسیار بالایی دارد. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

[su_list icon=”icon: check” icon_color=”#29bbad”]

  • طلا و سکه
  • بورس
  • ارز

[/su_list]

 

این موارد می‌توانند سود بسیار بالایی در زمان بسیار کمی در اختیارتان قرار دهند اما این سود تضمینی نیست و امکان ضرر‌های بسیار زیاد در آن‌ها وجود دارد.

بازار مسکن در هیچکدام از این دو دسته قرار نمی‌گیرد و در راهنمای جامع سرمایه گذاری از آن به عنوان بهترین روش یاد می‌شود که ریسک کم و سود بسیار زیادی دارد. برای سرمایه گذاری در بازار مسکن می‌‌توانید از معتبرترین سایت های سرمایه گذاری بهره بگیرید.

 

[su_service title=”در گام دوم باید با سرمایه گذاری‌های کم ریسک آشنا شوید” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

سرمایه گذاری‌های کم ریسک

در بخش قبل با روش‌های سرمایه گذاری کم ریسک آشنا شدید و حال باید در مورد این موارد اطلاعات بیشتری به دست آورید.

بانک: در سال‌های گذشته، بانک، یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری بود ولی رفته رفته و با وجود تورم دیگر این روش سرمایه گذاری محبوبیت گذشته خود را ندارد و در راهنمای جامع سرمایه گذاری این روش پیشنهاد نمی‌شود.

اوراق کم ریسک: از دیگر مواردی که ریسک بسیار کمی دارد، روش گرفتن اوراق است. این اوراق معمولا از طرف دولت به مردم ارائه می‌شود و هدف از آن تامین نیاز مالی طرح‌‌های در دست ساخت است، که از آن می‌توان به اوراق بهادار اشاره کرد.

صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت: اگر خرید اوراق برای شما کمی سخت و زمان‌بر باشد می‌توانید از روش سرمایه گذاری با درآمد ثابت استفاده کنید. در این روش صندوق‌ها پول شما را می‌گیرند و در ازای آن هر ماه سود قابل توجهی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

 

[su_service title=”در گام سوم باید با سرمایه گذاری‌های پر ریسک آشنا شوید” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

سرمایه گذاری پر ریسک

امروزه روش‌های پرریسک سرمایه گذاری بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد پول خود را در این روش‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.

طلا و سکه: قیمت طلا و سکه مشابه یکدیگر است و با توجه به اقتصاد و سیاست سود در آن زیاد و کم می‌شود. با فعالیت درست در این روش می‌توان به سود‌های کلانی دست پیدا کرد اما در راهنمای جامع سرمایه گذاری این روش به دلیل نوسانات زیاد بازار،  توصیه نمی‌شود.

بورس: به تازگی روش سرمایه گذاری دیگری به نام بورس در بین مردم محبوب شده است و دلیل آن‌ حمایت‌های دولت از بازار بورس است. اما در این بازار نیز در روز‌های اخیر با نوسانات زیادی روبه‌رو هستیم.

ارز: در اوایل سال ۹۷ با رشد بی سابقه ارز در کشور روبه‌رو شدیم و از آن زمان بسیاری از افرادی برای افزایش سرمایه به خرید و فروش ارز مشغول شدند و در این بین برخی از افراد به درآمد‌های زیادی رسیدند و برخی دیگر نیز با ضرر‌های زیادی روبه‌رو شدند.

 

[su_service title=”سخن پایانی” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad”]

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افزایش روز به روز تورم، بهتر است که روش مناسبی را برای افزایش درآمد انتخاب کنیم. سرمایه گذاری آنلاین یکی از بهترین این روش‌ها است که با داشتن راهنمای جامع سرمایه گذاری می‌توان به سود زیادی دست پیدا کرد. روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در سایت های‌ملک وجود دارد که میزان ریسک آن‌ها زیاد یا کم است. میزان ریسک با افزایش میزان سود رابطه مستقیم دارد. اما با این وجود می‌توان گفت که بازار مسکن مستثنا بوده و با فعالیت درست و اصولی در آن می‌توان با ریسک کم به سود‌های زیادی دست پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.