سرمایه گذاری در خرید آپارتمان

سرمایه گذاری در خرید آپارتمان راهی برای افزایش سرمایه

[su_service title=”مدت زمان مطالعه مقاله سرمایه گذاری در خرید آپارتمان : ۸ دقیقه” icon=”icon: clock-o” icon_color=”#29bbad” size=”26″]


سرمایه گذاری در مسکن، راه‌ها و روش‌های مختلفی دارد که با استفاده از هر کدام از آن‌ها می‌توان به سود و سرمایه دوچندان دست پیدا کرد. یکی از این روش‌ها سرمایه گذاری در خرید آپارتمان است. همانطور که می‌دانید با توجه به تحریم‌ها و وضع اقتصادی ایران، دائما قیمت‌ها در حال افزایش و یا کاهش است. اما بازار مسکن را می‌توان تنها بازاری تلقی کرد که همواره سیر صعودی داشته و به همین دلیل از آن‌ به عنوان بهترین روش سرمایه گذاری یاد می‌کنند. به طور کلی خرید ملک و آپارتمان برای دو هدف مختلف انجام می‌شود. اول دسته‌ای از افراد هستند که می‌خواهند با خرید آپارتمان سرمایه گذاری پرسودی کرده باشند و سپس با فروش آن سرمایه خود را افزایش دهند. عده‌ی دیگر افرادی هستند که برای استقرار و صاحب خانه شدن به دنبال خرید خانه هستند.

 

 

 

 

سرمایه گذاری در مسکن، راه‌ها و روش‌های مختلفی دارد که با استفاده از هر کدام از آن‌ها می‌توان به سود و سرمایه دوچندان دست پیدا کرد. یکی از این روش‌ها سرمایه گذاری در  آپارتمان است. همانطور که می‌دانید با توجه به تحریم‌ها و وضع اقتصادی ایران، دائما قیمت‌ها در حال افزایش و یا کاهش است. اما بازار مسکن را می‌توان تنها بازاری تلقی کرد که همواره سیر صعودی داشته و به همین دلیل از آن‌ به عنوان بهترین روش سرمایه گذاری یاد می‌کنند. به طور کلی خرید ملک و آپارتمان برای دو هدف مختلف انجام می‌شود. اول دسته‌ای از افراد هستند که می‌خواهند با خرید آپارتمان سرمایه گذاری پرسودی کرده باشند و سپس با فروش آن سرمایه خود را افزایش دهند. عده‌ی دیگر افرادی هستند که برای استقرار و صاحب خانه شدن به دنبال خرید خانه هستند.

هنگامی که به وضعیت مسکن در چندساله اخیر نگاه می‌کنیم؛ باید گفت چه برای سرمایه گذاری و چه برای صاحب خانه شدن، بهترین زمان برای خرید ملک همین الان است. هرچه زودتر اقدام به خرید کنید قطعا برایتان بهتر بوده چرا که روزبه‌روز قیمت خانه و ملک افزایش می‌یابد. بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در مسکن پول و دارایی کافی ندارند و از سرمایه گذاری در آپارتمان دست می‌کشند؛ اما های‌ملک سایتی در زمینه‌ی سرمایه گذاری در مسکن است که با استفاده از آن می‌توانید به هر میزان که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید. این سایت امکانات و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد تا افراد بتوانند بدون هیج دغدغه و مشکلی سرمایه گذاری پر سودی در این سایت داشته باشند. همچنین سایت های ملک از مشاوران متخصصی بهره‌مند است که می‌توانید با کسب دانش و تجربه ی آن‌ها سرمایه گذاری مناسبی را آغاز کنید.

سرمایه گذاری در خرید آپارتمان را بدون دغدغه و مشکل خاصی انجام دهید

سرمایه گذاری در هر روشی ریسک و خطرات خاص به خود را دارد؛ هر چند که در مسکن بسیار کم ریسک و کم خطر است اما باز هم برای سرمایه گذاری درست و مطمین بهتر است که قبل از سرمایه گذاری در  آپارتمان به موارد زیر توجه کنید.

  • بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در مسکن قرض و وام های زیادی را دریافت می‌کنند که این امر می‌تواند در صورت بروز اتفاقات برنامه ریزی نشده، مشکلاتی را برای فرد به وجود بیاورد. از این رو توصیه می‌شود درابتدای‌امر بخش زیادی از سرمایه را برای خرید آپارتمان نقدی داشته باشید.
  • معمولا خرید آپارتمان یا خرید زمین، هزینه‌های جانبی مختلفی نظیر جریمه و بدهی های شهرداری دارد و به همین دلیل باید مبلغی را برای امور پیش بینی نشده کنار بگذارید.
  • تمامی بازار‌های کشور در حال نوسانات است با وجود اینکه هر زمان برای ورود به بازار مسکن انتخاب کنید خوب است؛ اما بهتر است که با افزایش دانش و تجربه خود بهترین زمان برای ورود به این روش سرمایه گذاری انتخاب کنید.
  • معمولا افرادی در سرمایه گذاری موفق اند که آینده نگری داشته باشند. در سال‌های اخیر می‌توان گفت که تمامی مناطق شهرها رشد کرده اما برخی از مناطق رشد بی سابقه و چشمگیری داشته‌اند از این رو قبل از سرمایه گذاری موقعیت ملک و یا آپارتمان را بررسی کنید.
  • یکی از مواردی که سبب شده بازار مسکن را بهترین بازار سرمایه گذاری قلمداد کنند نقد شوندگی بالا آن است و معمولا افراد به راحتی می‌توانند آپارتمان خود را به فروش برسانند. اما برخی از ملک‌ها به دلیل نداشتن آسانسور، نورگیر مناسب، انباری و تراس مشتریان چندانی ندارد. به همین دلیل برای سرمایه گذاری  آپارتمان به امکانات و قابلیت‌های آن بیش از پیش توجه کنید تا ملکی مناسب و مشتری پسندی خریداری نمایید.

 

 

بر روی زمین سرمایه گذاری کنم یا آپارتمان؟

خرید زمین و خرید آپارتمان هر دو از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در مسکن به حساب می‌آیند. در سال‌های اخیر، بازار مسکن بسیار داغ بوده و رونق بسیاری داشته و در این بین شاهد افزایش قیمت آپارتمان‌ها و زمین‌ها بوده‌ایم اما می‌توان گفت که زمین رشد بسیاری بیشتری از آپارتمان‌ها داشته است. در بازار سرمایه گذاری گفته می‌شود که هر چه پول بیشتری سرمایه گذاری کرد سود بیشتری نیز می‌توان به دست آورد. همانطور که می‌دانید سرمایه گذاری در زمین، سرمایه بیشتری از آپارتمان می‌خواهد.

اما از طرفی سرمایه گذاری در آپارتمان ریسک کمتری از سرمایه گذاری در زمین دارد. این موضوع را از دو دید مختلف می‌‌‌توان بررسی کرد. اول آن که با سرمایه گذاری در مسکن پول کمتری را سرمایه‌گذاری می‌کنید و از این رو ریسک کمتری را نیز می‌پذیرید از طرف دیگر مشتری همواره برای آپارتمان وجود دارد اما معمولا زمین را افراد خاصی خریداری می‌کنند؛ به همین جهت آن را را راحت‌تر از زمین می‌توان فروخت. اما خرید آپارتمان نیز معایب خود را نیز دارد. هنگامی که خانه چند سال کار کرده باشد قیمت آن نیز کاهش می‌یابد اما زمین با گذشت زمان، قیمتش دچار تغییر نمی‌شود.

بر روی زمین سرمایه گذاری کنم یا آپارتمان؟

آینده هیچ‌ کدام از بازار‌های سرمایه گذاری را نمی‌توان پیش بینی کرد چرا که عوامل مختلفی در این بازار‌ها دخیل هستند. اما سرمایه گذاری در آپارتمان می‌تواند سرمایه گذاری مطمین‌ و ایمن‌تری باشد. بسیاری از افراد در سال‌های اخیر با سرمایه گذاری در بازار ارز و سکه به درآمد‌های نجومی رسیدند. اما در مقابل افراد نیز بودند که در بازار سکه و ارز با ضرر‌های زیادی روبه‌رو شدند. با توجه به این توضیحات باید گفت که آینده سرمایه گذاری را نمی‌توان پیش بینی کرد و هیچ کس نمی‌تواند در مورد ضرر و یا سود آن‌ها اظهار نظر کند.  به طور کلی سرمایه گذاری ریسک بسیار زیادی دارد اما می‌توان گفت که سرمایه گذاری در مسکن اینگونه نیست. با یک نگاه به سال‌های اخیر متوجه می‌شویم که بازار مسکن همواره سیر صعودی داشته و می‌توان در کوتاه و یا بلند مدت از آن به سود زیادی دست پیدا کرد.

 

برای سرمایه گذاری در مسکن راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه گذاری در آپارتمان اشاره کرد. روش‌های دیگری برای سرمایه گذاری در مسکن وجود دارد نظیر خرید زمین اما باید گفت که این روش نیاز به پول  بسیار زیاد دارد. برای سرمایه گذاری باید به نکات مختلف و متعددی توجه کرد تا حد امکان از ضرر‌های ناشی از یک انتخاب نامناسب جلوگیری کرد.سایت های‌ملک مقالات و نوشته های متعددی جهت آموزش سرمایه گذاری در ملک در اختیار شما عزیزان گذاشته است تا سطح آگاهی شما در این خصوص بالا برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.