خرید زمین جهت سرمایه گذاری

به چه نکاتی برای خرید زمین جهت سرمایه گذاری باید دقت کرد؟

 


سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن از گذشته‌های دور در ایران رونق زیادی داشته است. امروزه این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته است و بیشتر افراد به سمت خرید زمین جهت سرمایه ‌گذاری می‌روند. اما بهتر است افراد قبل از قرار گرفتن در جریان این موج از سرمایه‌گذاری، اطلاعات لازم را در این رابطه کسب کنند و سپس با اطلاعات کافی وارد بازار مسکن شوند. همراه ما باشید تا در این قسمت بیشتر با موضوع خرید زمین جهت سرمایه گذاری آشنا شوید.

 

 

 

 

سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن از گذشته‌های دور در ایران رونق زیادی داشته است. امروزه این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته است و بیشتر افراد به سمت خرید زمین جهت سرمایه ‌گذاری می‌روند. اما بهتر است افراد قبل از قرار گرفتن در جریان این موج از سرمایه‌گذاری، اطلاعات لازم را در این رابطه کسب کنند، از راهنمای جامع سرمایه گذاری استفاده کنند و سپس با اطلاعات کافی وارد بازار مسکن شوند. همراه ما باشید تا در این قسمت بیشتر با موضوع خرید زمین جهت سرمایه گذاری آشنا شوید.

اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در مسکن

همواره افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند برای وارد شدن به حوزه سرمایه‌گذاری مسکن فقط به پول و سرمایه نیاز است. اما باید بدانید پول تنها یک قدم است و برای موفق شدن باید به نکات مهم و اصول سرمایه گذاری توجه شود. در تاریخ سرمایه‌گذاری مسکن روزهایی بوده است که افراد با خرید حداقل سرمایه توانسته‌اند به سرمایه هنگفتی دست پیدا کنند و در نقطه مقابل روزهایی بوده است که فرد با سرمایه زیاد با یک اشتباه شکست‌خورده است. از این‌رو بیشتر کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند قبل از هر اقدامی بهتر است با روند سرمایه‌گذاری آشنا شوند. قطعاً هدف هر فردی از سرمایه‌گذاری این است که بعد از مدتی میزان سرمایه‌گذاری خود را بالا ببرد، حال برای رسیدن به این نقطه باید به نکات زیر توجه شود:

اولین نکته مهم و تأثیر گذار این است که فرد در اولین گام، نوع ملکی که قصد خرید آن را دارد مشخص نماید. به‌عنوان‌ مثال اگر تصمیم دارد بعد از مدتی شروع به ساخت‌وساز نماید بهترین انتخاب خرید خانه کلنگی و یا خرید زمین است و در نقطه مقابل اگر فرد قصد دارد بعد از خرید بلافاصله جریان مالی برای خود داشته باشد بهتر است آپارتمان و یا ملک خرید نماید.

اگر در ابتدای راه هستید و برای رسیدن به سود و یا خرید و سرمایه‌گذاری عجله دارید بهتر است به روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری مانند ارزهای دیجیتالی و یا بورس بیندیشید. سرمایه‌گذاری در مسکن زمانی موفق و تأثیرگذار است که فرد در همان ابتدا بتواند زمان زیادی برای انتخاب داشته باشد. موارد زیادی وجود دارد که افراد در حوزه سرمایه‌گذاری مسکن عجولانه تصمیم گرفته‌اند و خیلی سریع با شکست مواجه شده‌اند.

در حوزه سرمایه‌گذاری مسکن عوامل مهم و تأثیر گذار زیادی وجود دارد که می‌توان به قیمت زمین، شرایط ساخت‌وساز و هزینه‌های جانبی آن مانند مالیات را به‌عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل معرفی کرد.

خرید زمین جهت سرمایه گذاری در مسکن

خرید زمین جهت سرمایه ‌گذاری در مسکن یکی از موارد مهم در این حوزه است که افراد می‌توانند با استفاده از آن آینده‌ای روشن را برای خود متصور شوند. البته باید بدانید این آینده روشن درگرو اقدامات مهم و تأثیرگذاری است که فرد باید بعد از خرید زمین انجام دهد. بهتر است بدانید خرید زمین یکی از ریسک‌پذیرترین اقداماتی است که افراد در سرمایه‌گذاری مسکن انجام می‌دهند. زیرا بیشتر کلاه‌برداری‌ها در مورد خرید  و فروش زمین است.

اگر قصد شما از خرید زمین جهت سرمایه ‌گذاری است باید در زمان انتخاب زمین به موقعیت زمین دقت نمایید. گاهی افراد هدفشان از سرمایه‌گذاری این است که بعد از خرید زمین، ساخت‌وساز بر روی آن انجام دهند، حال اگر با این هدف وارد این عرصه شده‌اید باید به موقعیت زمین به‌صورت ویژه دقت نمایید. گاهی برخی از این زمین‌ها دچار مشکلاتی هستند که برای شروع به ساخت‌وساز باید هزینه‌های زیادی پرداخت شود که ممکن است شمارا از هدف اصلی دور نماید.

همیشه این نکته را به خاطر بسپارید هرزمانی که شاخص قیمت مسکن بیش از شاخص کلی کشور باشد افراد بیشتری تمایل به وارد شدن به این حوزه دارند. در چند سال اخیر نمونه‌های زیادی مشاهده ‌شده است که افراد توانایی سرمایه‌گذاری در مسکن را نداشته‌اند و همین امر باعث شده است که به‌صورت غیرمستقیم اقتصاد کشور تحت تأثیر این موضوع قرار بگیرد و حتی گاهی با بحران مواجه شود.

نکات ویژه برای خرید زمین جهت سرمایه ‌گذاری در مسکن

اگر قصد دارید با خرید زمین یک سرمایه‌گذاری موفق در مسکن داشته باشید بهتر است به نکات زیر توجه نمایید، این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

اولین گام این است که افراد زمان و فصل مناسبی را برای خرید زمین انتخاب نمایند. گاهی افراد کم‌تجربه در اوج گرانی و بالا رفتن قیمت‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند و سریع یک زمین را که قیمت آن بیش از ارزش واقعی است خریداری می‌کنند. همین افراد بعد از مدتی که قیمت‌ها پایین آمد خیلی سریع تصمیم به فروش زمین می‌گیرند.

موضوع بعدی این است که فرد سرمایه‌گذار باید قبل از سرمایه‌گذاری تمامی مناطق را بررسی نماید و بهترین منطقه را برای خرید زمین انتخاب نماید گاهی افراد برای اینکه زمین بزرگ‌تری بخرند تصمیم می‌گیرند که به دنبال زمین‌هایی در مناطق دوردست باشند اما باید بدانید که این انتخاب بدترین انتخاب است. زیرا اگر فرد تصمیم به فروش زمین بگیرد باید زمان زیادی منتظر بماند تا یک خریدار واقعی پیدا نماید. این در حالی است که اگر یک زمین را در منطقه‌ای خوش آب‌وهوا با موقعیت عالی خریداری نماید می‌تواند درزمانی کوتاه با سود بالا زمین خود را به فروش برساند.

همیشه قبل از خرید هدف خود را مشخص نمایید، اگر هدف شما از وارد شدن به حوزه سرمایه‌گذاری مسکن این است که در کمترین زمان بتوانید با اجاره ملک به کسب درآمد برسید بهتر است به‌جای خرید زمین به گزینه‌های دیگر مانند خرید ملک و یا آپارتمان بیاندیشید. اما اگر قصد دارید که به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت به آن بیندیشید بهترین انتخاب برای شما می‌تواند خرید زمین باشد.

این روزها اکثر افراد برای حفظ سرمایه خود تصمیم به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف می‌گیرند اما دراین‌بین مطمئن‌ترین و کم ریسک‌‌ترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در مسکن است. سرمایه‌گذاری در مسکن  شامل چند بخش می‌شود ازجمله سرمایه‌گذاری با خرید ملک، آپارتمان، خانه کلنگی و زمین که هرکدام معایب و مزایای خاص خودش را دارد. خرید زمین جهت سرمایه‌ گذاری در مسکن یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری است که گروه های‌ملک با مشاوران خود می‌تواند شما را  کمک و راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.