اصول سرمایه گذاری

با توجه به اصول سرمایه گذاری با ریسک کم، بیشتر سود کنید

 


مسائل مالی و فکر به افزایش آن از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد است که اکثر فعالیت‌های روزانه افراد برای افزایش درآمد و سرمایه بوده تا علاوه بر تامین هزینه‌های زندگی بخشی از آن را پس اندار کنند. امروزه با توجه به وضع اقتصادی کشور دیگر نمی‌توان با دریافت حقوق ثابت انتظار پس انداز بخشی از حقوق را داشت از این رو باید به دنبال راهکاری برای افزایش درآمد بود تا بتوان از طریق آن به رشد و پیشرفت مالی در زندگی رسید. این مهم به دست نمی‌آید مگر با اتخاذ روشی مناسب و اصولی. سرمایه گذاری یکی از روش‌های کارآمد برای افزایش درآمد است که از سالیان بسیار دور در بین مردم رواج داشته و امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است. حال می‌توان گفت که اگر به دنبال دریافت سود زیاد از طریق سرمایه گذاری هستید باید با اصول سرمایه گذاری به طور کامل آشنا باشید.

 

 

 

[/su_list]

[/su_box]

 

مسائل مالی و فکر به افزایش آن از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد است که اکثر فعالیت‌های روزانه افراد برای افزایش درآمد و سرمایه بوده تا علاوه بر تامین هزینه‌های زندگی بخشی از آن را پس اندار کنند. امروزه با توجه به وضع اقتصادی کشور دیگر نمی‌توان با دریافت حقوق ثابت انتظار پس انداز بخشی از حقوق را داشت از این رو باید به دنبال راهکاری برای افزایش درآمد بود تا بتوان از طریق آن به رشد و پیشرفت مالی در زندگی رسید. این مهم به دست نمی‌آید مگر با اتخاذ روشی مناسب و اصولی. سرمایه گذاری یکی از روش‌های کارآمد برای افزایش درآمد است که از سالیان بسیار دور در بین مردم رواج داشته و امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است. حال می‌توان گفت که اگر به دنبال دریافت سود زیاد از طریق سرمایه گذاری هستید باید با اصول سرمایه گذاری و راهنمای جامع سرمایه گذاری به طور کامل آشنا باشید.

سرمایه گذاری در گذشته به شکل خرید زمین و یا ملک بود و حال بسیاری از افرادی که دارایی‌ها بالا دارند از طریق خرید زمین‌های ارزان قیمتی بوده که در حال حاضر به قیمت‌های نجومی رسیده‌اند. همچنان سرمایه گذاری در زمین و مسکن می‌تواند بهترین روش سرمایه گذاری باشد اما با توجه به پیشرفت صنعت‌های مختلف و ورود سکه و ارز به بازار سرمایه گذاری گویی سرمایه گذاری در ملک تحت الشعاع این موارد قرار گرفته است. در سال‌های اخیر افراد زیادی توانسته با خرید ارز و سکه به درامد‌های بسیار زیاد و قابل توجهی دست پیدا کنند و همچنین افراد نیز با سرمایه گذاری در بورس به این مهم دست پیدا کردند. به همین دلیل بسیاری از افراد چشم بسته وارد این بازار‌ها می‌شوند و به اصول سرمایه گذاری توجهی نمی‌کنند. در ادامه در مورد این اصول بیشتر صحبت می‌کنیم.

سه اصل بسیار مهم و با اهمیت در اصول سرمایه گذاری

با توجه به نوسانات بازار و تحریم ایران و تورم نمی‌توان روشی را قطع به یقین به عنوان بهترین روش سرمایه گذاری معرفی کرد اما می‌توان با به دست آوردن اطلاعات زیاد و افزایش تجربه، شانس خود را برای سرمایه گذاری موفق افزایش داد. برای افزایش احتمال موفقیت در سرمایه گذاری دقت به سه اصل مهم بسیار حائز اهمیت است که در صورت توجه به این سه اصل می‌توان سرمایه گذاری مطمینی ایجاد نمود. بازه سرمایه گذاری، هدف از سرمایه گذاری و میزان ریسک سه اصل مهم در اصول سرمایه گذاری است. از این رو می‌توان گفت که اگر روشی این سه اصل را با هم داشت می‌تواند روش مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. بسیاری از افراد فقط به سود بیشتر توجه می‌کنند و بسیار عجولانه، تصمیماتی غیر منطقی می‌گیرند و به همین سرمایه زیادی را هدر می‌دهند. در ادامه با این سه اصل بیشتر آشنا می‌شوید.

 

سرمایه گذاری کوتاه مدت داشته باشم یا طولانی مدت؟

توصیه می‌شود که سرمایه اصلی خود را سرمایه گذاری نکنید و از سرمایه‌ی پس انداز خود که تا مدتی به آن نیازی ندارید استفاده کنید. طول مدت برگشت سرمایه بسیار مهم است و باید به آن بیش از هر چیزی توجه شود. به عنوان مثال اگر سرمایه خود را تا حدود سه ماه دیگر نیاز دارید بهتر است که از روش‌های سرمایه گذار کم ریسک استفاده کنید تا با مشکلات مختلفی روبه‌رو نشوید. به طور کلی در اصول سرمایه گذاری هر چه بازه سرمایه گذاری کوتاه‌تر باشد باید سرمایه گذاری با ریسک کم انجام دهید و اگر پول خود را مدت زمان طولانی نیاز ندارید می‌‌توانید از روش سرمایه گذاری طولانی مدت استفاده کنید که احتمال دریافت سود زیاد را افزایش دهد.

به عنوان مثال افراد از سن ۳۰ سالگی به بعد، به فکر دوران پیری خود هستند از این رو می‌توانند با انجام سرمایه گذاری طولانی مدت پول و سرمایه زیادی را در هنگام کهنسالی داشته باشند. بازار مسکن از جمله موارد سرمایه گذاری است که می‌تواند در کوتاه مدت و یا بلند مدت روش مناسبی برای سرمایه گذاری باشد چرا که ملک و مسکن همواره سیر صعودی داشته است. اما برای سرمایه گذاری در ملک باید از آموزش سرمایه گذاری در ملک استفاده کنید.

دومین اصلی که با آن در اصول سرمایه گذاری طرف هستیم، مشخص کردن هدف از سرمایه گذاری است. افراد متناسب به شرایط زندگی و میزان سن هدف‌های مختلفی از سرمایه گذاری دارند. به عنوان مثال یک خانواده ضعیف برای داشتن درآمد ثابت و دوره‌ای سرمایه گذاری می‌کند و به نوعی به سود‌های کم بانکی نیز قانع است. اما یک فرد جوان با درآمد نسبتا بالا به دنبال راهی برای افزایش هر چه بیشتر سرمایه است و در این راه از پذیرش ریسک‌های بالا نیز هراسی ندارد. به طور کلی افراد با توجه به وضعیت زندگی خود به دنبال سه هدف مهم در سرمایه گذاری هستند.

 

  • بر اساس قانون تنزیل پول ۱۰۰ میلیون تومان در امسال بسیار ارزش بیشتری از ۱۰۰ میلیون پول در سال بعد دارد. از این رو بسیاری از افراد می‌خواهند که ارزش پول خود را حفظ و حاشیه امنی نیز برای آن ایجاد کنند. برای این امر باید از سرمایه گذاری پر ریسک اجتناب کرد و گزینه‌ی کم ریسکی را برای خود برگزید.
  • داشتن درآمد دوره‌ای و ثابت نیز یکی از اهداف مردم از سرمایه گذاری است که از زمان‌های بسیار دور تا به امروز، طرفداران خود را داشته و بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند.
  • دسته سوم افرادی هستند که به دنبال هدف‌های والایی از سرمایه گذاری بوده و از این رو تلاش می‌کنند تا با استفاده از اصول سرمایه گذاری و همچنین پذیریش ریسک زیاد پول و دارایی خود را افزایش دهند.

چگونه با ریسک کم، سود زیادی دریافت کنم؟

به طور کلی در اصول سرمایه گذاری باید با این موضوع آشنا شوید که هر چه سود بیشتری بخواهید باید ریسک بیشتری را بپذیرد. به عنوان مثال سپرده گذاری در بانک ریسک بسیار کمی دارد که به طبع آن سود کمی را نیز دربردارد. اما سرمایه گذاری در بازار سکه و دلار از جمله سرمایه گذاری پر ریسک و پر سود است که هیج حاشیه‌ی امنی برای سرمایتان در آن وجود ندارد. اما می‌توان گفت که بازار مسکن تنها روش سرمایه گذاری است که سود بسیار بالایی دارد و همچنین ریسک کمی را باید برای آن متحمل شد.

 

امروزه برای آن که از بی ارزش شدن سرمایه خود جلوگیری کنید، می‌توانید با مراجه به سایت های‌ملک از روش‌های مختلف سرمایه گذاری استفاده کنید و همچنین با اصول سرمایه گذاری نیز آشنا شوید تا بتوان از این طریق به سرمایه زیادی دست پیدا کرد. در اصول سرمایه گذاری با سه اصل مهم روبه‌رو هستید که توجه به آن‌ها احتمال موفقیت را نیز افزایش می دهد. این سه اصل عبارت‌انداز: بازه سرمایه گذاری، هدف از سرمایه گذاری و میزان ریسک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.