راهنمای سرمایه گذاری در ایران

در راهنمای سرمایه گذاری در ایران چه نکاتی آموزش داده می شود

 

 

 

بسیاری از افراد از نام سرمایه گذاری می‌ترسند و از آن فرار می‌کنند؛ چرا که عقیده دارند سرمایه گذاری در نهایت ضرر‌های مالی زیادی را به همراه خواهد داشت. اما با گذشت زمان این باور غلط از بین رفته و حال بسیاری از افراد برای افزایش سرمایه به بازار‌های سرمایه گذاری پای گذاشته‌اند. دلیل استقبال مردم از سرمایه گذاری می‌تواند ناشی از رخداد‌هایی باشد که در سال‌های اخیر به وقوع پیوسته است. از این رو می‌توان گفت که بسیاری از افراد به دنبال بهترین سایت سرمایه گذاری در ایران تا در آن به دنبال راهنمای سرمایه گذاری در ایران باشند و از این طریق در کمترین زمان ممکن پول و درآمد خود را افزایش دهند. امروزه همانطور که شاهد هستیم ارزش ریالی روز به روز در حال تنزل است و دیگر نباید سرمایه خود را بدون فعالیت در بانک‌ها قرار دهیم چرا که با این روش در مقابل رشد بی‌سابقه تورم کمر خم خواهیم کرد.

زمانی که ارزش ریال دچار افت شد، هر کسی به خودی خود به دنبال روشی برای مقابله با تورم بود؛ عده‌ای به سراغ طلا و سکه رفتند و عده‌ای نیز به بازار ارز روی آورند و افرادی که سرمایه‌های زیادی داشتند، وارد بازار خرید و فروش خودرو و مسکن شدند. می‌‌توان گفت که در این بازه سه ساله، سرمایه گذاری در هر کدام از این روش‌ها کاملا درست و منطقی بود و بسیاری از افراد، با این روش‌ها سرمایه‌های خود را چند برابر کردند و علاوه بر مقابله با تورم از آن نیز سبقت گرفتند. اما حال سرمایه گذاری در این روش‌ها کمی با ریسک همراه شده و دیگر آن رشد چشمگیر را مشاهده نمی‌کنیم. علاوه بر این روش‌ها در سال اخیر، روش دیگری در بین مردم محبوب شده و آن‌ هم سرمایه گذاری در بورس است و حال در راهنمای سرمایه گذاری در ایران نام بازار بورس نیز می‌درخشد.

نکاتی که قبل از سرمایه گذاری باید به آن‌ها توجه کرد

برای آن که سرمایه گذاری درست و منطقی داشته باشید در ابتدا باید با تعریف اصولی آن آشنا شوید. برای تعریف سرمایه گذاری در راهنمای سرمایه گذاری در ایران با دو تعریف مختلف روبه‌رو هستیم که از دو منظر اقتصادی و مالی به آن نگاه شده است. در علم اقتصاد، سرمایه گذاری به شرح زیر است:

خرید کالا یا محصولی که در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما در آینده فرد به آن بیش از پیش نیازمند می‌شود.

اما در علم مالی تعریف دیگری برای آن در نظر گرفته شده که به شرح زیر است.

فرد یک دارایی مالی را انتخاب و خرید کرده و پیش بینی می‌کند که در آینده سود زیادی را برای او به همراه خواهد داشت و قیمتش افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل پس از مدتی برای دریافت سود، آن محصول را به فروش می‌رساند.

با توجه به دو تعریف می‌توان به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری فقط نباید در جهت افزایش سود باشد و بلکه باید روی کالا و یا محصولاتی سرمایه گذاری کنیم که خود نیز به آن محصول نیاز داشته باشیم. بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در بخش‌هایی فعالیت می‌کنند که علم کافی در رابطه با آن ندارند و به طور دقیق و درست نمی‌دانند که سرمایه خود را بر روی چه نوعی فعالیتی گذاشته‌اند؛ این افراد پس از مدتی با ضرر‌های مالی زیادی روبه‌رو می‌شوند. به عنوان مثال شخصی در بازار بورس روی سهامی که اطلاعات دقیق از آن ندارد سرمایه گذاری می‌کند، این روش بسیار پرریسک و غیر منطقی است. از طرفی فردی بر روی مسکن سرمایه گذاری می‌کند. مسکن را می‌توان جزو سرمایه گذاری‌هایی قلمداد کرد که خود فرد نیز به آن نیاز پیدا می‌کند و به همین جهت می‌توان آن را سرمایه گذاری منطقی و کم ریسک به شمار آورد.

نکاتی که قبل از سرمایه گذاری باید به آن‌ها توجه کرد

در راهنمای جامع سرمایه گذاری به نکات و موارد مختلفی اشاره شده است که با دانستن آن‌ها می‌توان فعالیت منطقی و اصولی را در پیش گرفت. از جمله مهم‌ترین مواردی که در هنگام سرمایه گذاری باید به آن‌ها توجه کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

 

  • اهداف بلند مدت
  • تنوع در سرمایه گذاری
  • پرهیز از سرمایه‌ گذاری پرریسک
  • افزایش صبر و حوصله خود

 

اگر در هر سرمایه گذاری به این موارد توجه کنید قطع به یقین می‌توانید به سود و درآمد زیادی برسید. همچنین می‌توان گفت که در روش‌های مختلف سرمایه گذاری که در راهنمای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد، توجه به زمان، ارزش و اهمیت بیشتری از توجه به میزان پول دارد. در ادامه در مورد این ۴ مورد توضیحاتی را بیان می‌کنیم.

اهداف بلند مدت: باید قبل از سرمایه گذاری اهداف خود را به طور کامل مشخص کنید تا مدت زمان سرمایه گذاری مشخص شود. برای مثال آیا برای خرید خودرو و یا خانه سرمایه گذاری می‌کنید و یا برای زندگی راحت در دوران بازنشستگی؟ هنگامی که زمان رسیدن به اهداف خود را مشخص کنید انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری نیز بسیار راحت‌تر می‌شود.

تنوع در سرمایه گذاری: هر چه در سرمایه گذاری خود تنوع داشته باشید و در بخش‌های مختلفی سرمایه‌تان را قرار داده باشید احتمال موفقیت نیز افزایش می‌یابد.

پرهیز از سرمایه گذاری پرریسک: برخی از سرمایه گذاری‌ها سود بالایی دارند و از این رو بسیاری از افراد وارد آن‌ها می‌شوند اما باید گفت که روش‌هایی که سود زیادی دارند معمولا باید ریسک بالایی را در آن‌ها پذیرفت.

صبر و حوصله: سرمایه گذاری برای یک یا دو روز نیست بلکه برای موفقیت در آن باید صبر و حوصله داشته باشید و با انجام اقدامات درست و منطقی و به دور از احساس می‌توان در آن به موفقیت رسید.

در راهنمای سرمایه گذاری در ایران دو تعریف مختلف برای سرمایه گذاری وجود دارد که با ترکیب این دو تعریف به دو نکته مهم دست پیدا می‌کنیم. اول آن که باید روش سرمایه گذاری را انتخاب کنیم که در آن سود زیادی نصیب ما شود. طبق این تعریف می‌توان گفت که پس انداز پول در بانک‌ها نمی‌تواند روش مناسبی باشد. دوم بر روی کالا یا محصولی سرمایه گذاری کنیم که خود نیز نیازمند آن باشیم تا در صورت نبود مشتری از آن بهره بگیریم. طبق این تعریف می‌‌توان گفت که سرمایه گذاری در بازار مسکن بسیار مناسب و منطقی بوده و در راهنمای سرمایه گذاری در ایران نیز به این روش  اشاره شده است، با مراجعه به سایت‌ های‌ملک از انواع روش ها و راهنمایی در زمینه سرمایه گذاری در مسکن بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره سرمایه‌گذاری سودآور در املاک

دوره جامع، تخصصی و کاربردی

های ملک با ۲۰ سال سابقه در حوزه سرمایه‌گذاری املاک

– شامل آموزش تخصصی سرمایه‌گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش
– برگزار کننده اینوست‌ کمپ؛ قوی‌ترین کمپ سرمایه‌گذاری املاک در ایران

به شما کمک میکنه:
۱- دانش و مهارت سرمایه گذاری را کسب کنید و به یک سرمایه‌گذار خبره در املاک تبدیل شوید.
۲- شغل پر درآمدی ایجاد کنید.
۳- فایل و املاک پرسود رو برای‌تان‌ معرفی می‌کند.
۴- کمک میکنه‌ با هر میزان سرمایه در مسکن سرمایه‌گذاری کنید.