های ملک

چگونه-هزینه-های-اسباب-کشی-خود-را-کاهش-دهیم؟

چگونه هزینه های اسباب کشی خود را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های اسباب کشی خود را کاهش دهیم؟

سلام به ” های ملک ” خوش آمدید

نقل مکان برای بسیاری از مردم یک رویداد هیجان‌انگیز است که تجربه‌های تازه زیادی در آن وجود دارد. قبل از اینکه بتوانید از این تجربیات لذت ببرید، باید وسایل خود را جابه‌جا کنید که این کار می‌تواند پرهزینه و پراسترس باشد. در مقاله «چگونه آسان‌ترین اسباب کشی ممکن را داشته باشیم» که باعث کاهش هزینه های اسباب کشی شود پس به شما راهکارهایی برای داشتن یک اسباب کشی آسان و راحت را بیان کردیم اما نه تنها اسباب‌کشی آسان، بلکه هزینه‌های اسباب‌کشی نیز مد نظر است. خوشبختانه راهکارهایی وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آنها اسباب‌کشی را ارزان‌تر کنید.
زمانی که نگران هزینه‌های اسباب‌کشی هستید، منطقی است که به دنبال راهی باشید که هزینه‌ی این کار را کمتر کند. از همین رو در این مقاله از تیم های ملک به پاسخ به مسائل زیر می‌پردازیم:
چه راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های اسباب‌کشی وجود دارد؟
قبل از اسباب‌کشی چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

Array

چگونه هزینه های اسباب کشی خود را کاهش دهیم؟

۷ روش کاهش هزینه عبارتست از:

۱- تنها وسیله‌ای را که نیاز دارید بردارید

انسان‌ها تمایل دارند همه چیز را جمع‌و‌جور نگه دارند. هرچه فضای اطراف خود را بزرگ‌تر کنید، چیزهای بیشتری را می‌توانید در آن قرار دهید. این‌که آیا شما به همه‌ی وسایلی که جمع کرده‌اید نیاز دارید یا خیر، مسئله‌ای است که هرچه به روز اسباب‌کشی نزدیک می‌شوید مهم‌تر می‌شود. بهتر است حداقل تعدادی از اشیاء داخلی خانه‌تان را بفروشید، اهدا کنید و یا دور بیندازید. از شرّ وسایلی که که به آنها نیاز ندارید راحت شوید. پیش از شروع بسته‌بندی، وسایل غیر ضروری را بر روی یک برگه بنویسید. شما می‌توانید هر گروه از وسایل را در جعبه‌های متفاوت بگذارید. برای اغلب مردم، دسته‌بندی کردن بر اساس آنچه می‌خواهند بفروشند و یا دور بریزند، خوب است.
در این مقاله چند نکته برای بسته‌بندی کردن وسایل شما آماده کرده‌ایم. به یاد داشته باشید که سازمان‌های خیریه تنها اقلامی را دریافت می‌کنند که نیاز به تعمیر ندارند. اگر برخی از وسایل شما شکسته یا فرسوده باشند، احتمالا باید آنها را به جای اهدا دور بیندازید. با اهدا‌ کردن وسایل غیر ضروری به خیریه، نه تنها از شرّ آنها خلاص می‌شوید بلکه به کسی که این اقلام را نیاز دارد کمک کرده‌اید.

۲- آنچه را که می‌توانید انجام دهید و آنچه را که به کمک نیاز دارید مشخص کنید.

اسباب‌‌ کشی شامل تصمیم‌گیری است. عوامل خاصی هست که باید در نظر بگیرید؛ زمان، انرژی، تعداد وسایل. سعی کنید هزینه‌هایی را که باید برای این کار صرف کنید متعادل نگه دارید. مثلا در صورتی که می‌خواهید مقداری صرفه‌جویی کنید، تعدادی از کارهای مربوطه را خودتان انجام دهید؛ خودتان وسایل را جمع و بسته‌بندی کنید و هزینه‌ی کارگر را کم کنید.

۳- سعی کنید برای اسباب‌کشی جعبه رایگان پیدا کنید.

اغلب می‌توانید از دوستان و خانواده خود بخواهید اگر جعبه‌هایی برای اسباب‌کشی دارند در اختیار شما قرار دهند. البته شاید خودتان هم برای اسباب‌کشی جعبه داشته باشید. هر جعبه مجانی مقداری پول برای شما پس‌انداز می‌کند.
بستن اشیای ظریف با روزنامه و یا لباس‌هایتان نیز می‌تواند برای شما هزینه‌ی کمتری ایجاد کند. با این حال، محدودیت‌هایی برای این کار وجود دارد، مثلا اگر ظروف شیشه‌ای پایه‌دار باارزشی دارید، احتمالا ارزش آن را دارد که برای بسته‌بندی آنها یک جعبه خاص بخرید. جعبه‌های قدیمی می‌توانند بسیار قوی باشند، اما همه‌ی آنها این‌گونه نیستند.
اگر به فکر استخدام کارگر هستید، ممکن است آنها به اندازه شما با جعبه‌ها مهربان نباشند. آیا ارزش دارد که وسایل‌تان را با خودتان ببرید: اگر وسایل کمی دارید و مسیر اسباب‌کشی شما بسیار طولانی است، ممکن است مقرون به صرفه باشد که خودتان وسایل را ببرید. حساب کنید که هزینه‌ی حمل وسایل با پست کمتر است یا این‌که خودتان آنها را جابه‌جا کنید.

۴- هزینۀ استخدام شرکت‌های اسباب‌کشی را مقایسه کنید.

شرکت‌های باربری با یکدیگر رقابت می‌کنند و همیشه مشتاق کسب‌و‌کار هستند. بنابراین شما می‌توانید گاهی معاملات خوبی را در زمانی که یک شرکت به دنبال جذب مشتری است، پیدا کنید. اگرچه هزینه‌ها مهم است اما فراموش نکنید که خدمات آن شرکت را نیز در نظر بگیرید. گاهی ارزان‌ترین خدمات ممکن است نتیجه معکوس بدهد و این زمانی است که شرکتی را با هزینۀ کم استخدام می‌کنید و آنها از وسایل شما به درستی مراقبت نمی‌کنند. شما می‌توانید با بازدید آنلاین از سایت شرکت و صحبت با مشتریان آنها از خدمات شرکت آگاه شوید. تحقیق کنید تا مطمئن شوید نه تنها یک قیمت منطقی بلکه یک سرویس با کیفیت را انتخاب کرده‌اید.

۵- تخفیف بگیرید

یکی از راه های کاهش هزینه های اسباب کشی تخفیف گرفتن می باشد که ممکن است عجیب به نظر برسد که از یک شرکت خدماتی بخواهید که به شما تخفیف بدهد، اما اگر از شرکت‌های باربری استفاده کنید، آنها ممکن است به شما تخفیف بدهند. شما می‌توانید بر سر این‌که چطور وسایل را جابه‌جا کنند با آنها صحبت کنید، مثل حرکت از یک مسیر دیگر. اگر بتوانید با شرکت باربری خود به توافق برسید، ممکن است قیمت را کاهش دهند.

 

۶- ارزان‌ترین زمان برای اسباب‌کشی را پیدا کنید

برای اسباب‌کشی فصل خاصی وجود دارد. مثلا مردم اغلب در تابستان بیشتر از زمستان اسباب‌کشی می‌کنند و یا شرکت‌های حمل‌و‌نقل بیشتر در پایان هفته و ابتدا و انتهای ماه‌ها شلوغ‌تر هستند. اگر با اسباب‌کشی در اواسط هفته یا ماه مشکلی ندارید، ممکن است بتوانید قیمت کمتری پرداخت کنید که به اندازه تنظیم برنامه حرکت فعلی‌تان ارزش دارد. گاهی ممکن است برنامه زمانی که برای اسباب‌کشی به خانه جدید دارید به هم بریزد و لازم باشد وسایل‌تان را در خانه‌ای موقت قرار دهید زیرا  زمان خریدن یک خانه می‌تواند پیچیده باشد.

۷- از دوستان‌تان بخواهید به شما کمک کنند

یکی از بهترین راههای کاهش هزینه های اسباب کشی این است که از دوستان و اطرافیان‌تان بخواهید به شما کمک کنند. حتی می‌توانید یک تیم جابه‌جایی از دوستان‌تان ایجاد کنید. اگر دوستی دارید که یک کامیون دارد یا کسی را می‌شناسید که حاضر است در حمل جعبه‌ها به شما کمک کند، می‌توانید از هزینه‌های زیادی صرف نظر کنید. شما می‌توانید بسیاری از وسایل خود را فقط با اجاره یک کامیون و دادن یک وعده غذا به دوستان‌تان جابه‌جا کنید و در کنار کار، از حضور دوستان‌تان لذت ببرید. با این روی، ممکن است در روزی که شما اسباب‌کشی دارید دوستان‌تان قادر نباشند به شما کمک کنند. همچنین آنها ممکن است کم‌ترین وقت و سختی را برای کار شما انجام دهند که اگر شما نسبت به وسایل وسواس داشته باشید، کار را برای شما سخت می‌کنند. در حالی که پس‌انداز کردن پول در هنگام اسباب‌کشی خوب است، اما به گونه‌ای عمل نکنید که برنامه اولیۀ اسباب‌کشی به هم بخورد. مطمئن شوید که می‌توانید روی دوستان‌تان حساب کنید.

نکات کلیدی

قبل از اسباب‌کشی به طور دقیق مشخص کنید که چه وسایلی را برای خانۀ جدید خود نیاز ندارید. سعی کنید حداقل یک ماه قبل از اسباب‌کشی نسبت به جمع‌آوری کارتن اقدام کنید تا بتوانید کارتن‌های رایگان و باکیفیت داشته باشید. این کار هنگامی که اسباب‌کشی زیاد نیست، می‌تواند برای شما مقداری تخفیف داشته باشد و باعث کاهش هزینه های اسباب کشی شود.
به یاد داشته باشید که همیشه ارزان بودن به معنی به صرفه بودن نیست؛ به دنبال خدماتی باشید که علاوه بر قیمت مناسب، کیفیت کاری مناسبی داشته باشد. برای این‌که یک اسباب‌کشی کم‌هزینه داشته باشید، باید از قبل برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید از همه‌ی امکاناتی که در اختیار دارید برای کاهش هزینه‌ها استفاده کنید.

 

پیوستن به گفتگو